Podzimní Sbírka potravin už tuto sobotu
18. listopadu 2020 Z domova

Podzimní Sbírka potravin už tuto sobotu

Sbírka potravin pro potřebné proběhne za mimořádných opatření v sobotu 21. listopadu ve stovkách obchodů po celé ČR, kde budou pomáhat i charitní zaměstnanci a dobrovolníci. Do sbírky je možné přispět i online nákupem od 16. 11. až do 1. 12. 2020. Darované trvanlivé potraviny a drogerie putuje prostřednictvím potravinových bank do charitativních organizací, které je pak rozdělují seniorům, samoživitelkám, do dětských domovů a lidem v nouzi. Pomozte, prosím, pokud můžete. Potraviny kvůli zrušené jarní sbírce dochází, přitom s koronakrizí lidí v tísni přibývá.

V sobotu 21. listopadu od 8 do 18 hodin můžete věnovat trvanlivé potraviny nebo drogistické zboží pro potřebné v obchodních řetězcích Albert, Billa, Globus, Kaufland, Lidl, Makro Cash & Carry, Tesco, dm drogerie markt a Rossmann. Už od 16. listopadu je možné po dobu 14 dnů darovat potraviny i prostřednictvím on-line nákupu na Rohlik.cz a Tesco Online nákupy (od 18. 11.). Sbírku organizuje Česká federace potravinových bank ve spolupráci se Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR a obchodními řetězci, Asociací společenské odpovědnosti a partnery z neziskového sektoru. Přípravy akce pořadatelé koordinují i s hlavní hygieničkou, aby byla zajištěna bezpečnost sběru potravin.

V našich regionech budou při Sbírce potravin v obchodech pomáhat zaměstnanci a dobrovolníci z Charit Hradec Králové - v OC Tesco u Atria, ve Futuru i v Březhradě, v OC Lidl na Slezském i na Brněnské, v OC Albert Kukleny, v OC Makro, v OC Tesco a Kaufland v Jaroměři, Jičín - v OC Tesco a drogerie DM, Trutnov - v OC Tesco, Dvůr Králové nad Labem - v OC Tesco Dvůr Králové a Lidl Vrchlabí, Rychnov nad Kněžnou - v OC Tesco, Jilemnice - v OC Tesco, Pardubice - v OC Kaufland, Lidl a Albert, Chrudim - v OC Tesco a Lidl, Přelouč - v OC Tesco, Litomyšl - v OC Tesco Vysoké Mýto, Nové Hrady - v OC Globus, Tesco Ústí n. O., Billa Litomyšl a Lidl Hlinsko, Kutná Hora - v OC Billa.

„Počet lidí v tíživé situaci, kteří jsou závislí na pomoci potravinových bank, narůstá. Prosíme proto, aby se lidé do letošní podzimní sbírky potravin zapojili opravdu v co největším počtu,“ uvedla Veronika Láchová, ředitelka České federace potravinových bank, a dodala: „V jednotlivých prodejnách mohou odevzdat zakoupené trvanlivé potraviny či drogistické zboží dobrovolníkům, které snadno poznají podle zelené zástěry s logem sbírky, anebo do sběrných boxů za pokladnami. Každý ze stovek dobrovolníků bude mít samozřejmě roušku a rukavice, aby byly splněny příslušné hygienické normy,“ dodala V. Láchová.  (Převzato z tiskové zprávy pořadatelů Sbírky potravin).

Informace o možnostech darování potravin:

Děkujeme Vám!