Tříkrálová sbírka 2023

1. 1. 2023, 08:00 - 15. 1. 2023, 18:00 Královéhradecká diecéze Benefiční akce, Koncert, Ostatní, Akce pro veřejnost

Tříkrálovou sbírku doprovodí také rozmanité akce a soutěže - koncerty, tříkrálové průvody i s koňmi, živý betlém a akce pro koledníky za odměnu. Na Instagramu Charita pořádá taky fotosoutěž pro koledníky.

Slavnostní zahájení Tříkrálové sbírky

• Pardubice: 4. 1. od 9:30 hod., Pernštýnské náměstí. Centrem města projdou „tři královny“ na koních z farmy Apolenka v doprovodu koledníků, kterým požehná biskup Josef Kajnek a pozdraví je ředitelka Oblastní charity Pardubice Marie Hubálková. V programu vystoupí Chlapecký sbor Bonifantes pod vedením Jana Míška a zpěvačka Adéla Krátká. Akce se koná pod záštitou primátora města Pardubic Jana Nadrchala a náměstka hejtmana Pardubického kraje Romana Línka, kteří také přijali pozvání (Online přenos). Více na www.pardubice.charita.cz.
  • Hradec Králové: 6. 1. od 8 hod., katedrála Sv. Ducha. Královéhradecký diecézní biskup Jan Vokál požehná třem králům na koledu po krajském městě. Více na www.charitahk.cz.

Cesta za třemi králi

Jičín: 6. 1. Jičínská Charita pro vaše rodiny a děti připravila cestu se zastávkami, kde vás čeká příběh s úkoly. Trasa začíná na Valdštejnově náměstí v Městském informačním centru, kde obdržíte instrukce (mezi 14 a 17 hod.). Příběh vás povede do pobočky Knihovny Václava Čtvrtka Na Jihu (v „bunkru”), kde si vyrobíte tříkrálové koruny. Cíl cesty je v Nízkoprahovém klubu Exit (opět v „bunkru”), kde dostanete diplom, teplý čaj, můžete si zahrát stolní hry a vyfotit se jako tři králové. Aktivity v pobočce knihovny V. Čtvrtka a v klubu Exit končí v 18 hod. Více informací najdete zde.

Tříkrálový průvod a živý betlém

Polička: 7. 1. od 8:30 hod. Průvod koledníků městem povedou tři králové na koních ze sídla Charity (Vrchlického 16) směrem k Palackého náměstí, kde se připojí k Živému betlému (od 9 do 10 hod.). Ten bude čítat čtyři desítky živých postav, malého Ježíška, živá zvířata (ovce, koně a další), připojí se i hudebníci a muzikanti. Pořádají Oblastní charita Polička a zdejší Římskokatolická farnost. Více na www.policka.charita.cz.

Živý betlém

Humpolec: 7. 1. od 9 hod., Horní náměstí. Více na www.hb.charita.cz.

Tříkrálový průvod

Dolní Dobrouč, Letohrad: 14. 1. dopoledne v Dolní Dobrouči, odpoledne v Letohradě. Pořádá Šermířský spolek Honorata. Více na www.uo.charita.cz.

Tříkrálové koncerty

• Neratov v Orlických horách: 7. 1. ve 14 hod., kostel Nanebevzetí Panny Marie. J. Ryba: Česká mše vánoční v podání souborů Litomyšlský symfonický orchestr, Spojené Litomyšlské sbory a Otakar Vysoké Mýto. Více na www.neratov.cz a www.rychnov.charita.cz.
  • Jaroměř: 7. 1. v 17 hod., kostel sv. Jakuba. V programu zazní koledy v podání sboru Ostrováček. Více na www.domovsvatehojosefa.cz.
  • Horní Čermná: 7. 1. v 18 hod, Evangelický kostel. Účinkují Filip Dvořák - cembalo, Jan Keller - violoncello, Matyáš Keller - violoncello. Více na www.uo.charita.cz.
  • Trutnov: 8. 1. od 15 hod., kostel Narození Panny Marie. Účinkuje pěvecký sbor Chorea Concortica. Více na www.trutnov.charita.cz.
  • Pardubice: 8. 1. od 16 hod., kostel sv. Bartoloměje. Účinkuje Chrámový sbor a orchestr pod vedením prof. Jiřího Kuchválka (online přenos). Více na www.pardubice.charita.cz.
  • Kutná Hora – Sedlec: 8. 1. od 16 hod., katedrála Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele. Účinkují žáci varhanního oddělení Konzervatoře Pardubice ze tříd Mgr. Aleše Bárty, MgA. Pavla Svobody a MgA. Michala Hanuše. Vstupné dobrovolné. Výtěžek poputuje na Tříkrálovou sbírku. Více na www.kh.charita.cz.
  • Červený Kostelec: 8. 1. v 17 hod., kostel sv. Jakuba Většího. Účinkují Komorní orchestr Slávy Vorlové a dětský pěvecký sbor Canto ZUŠ Náchod se svými sólisty. Více na www.ochck.cz.
  • Ústí nad Orlicí: 8. 1. v 17 hod., kostel Nanebevzetí Panny Marie. Jakub Jan Ryba – Hej mistře! v podání pěveckých sborů Orlickoústecka. Více na www.uo.charita.cz.
  • Česká Třebová: 14. 1., kostel sv. Jakuba Většího. Více na www.uo.charita.cz.

Zpívání koledníků u vánočního stromu

Dobruška: 8. 1. od 17 hod., náměstí F.L. Věka. Ukončení vánočního období, zhasnutí vánočního stromu a vyhlášení předběžného výsledku tříkrálové koledy. Více na www.dobruska.charita.cz.

Divadlo pro koledníky

• Zapomenutá pohádka - 26. 1. od 17 hod., Orlovna Dolní Čermná
  • Větrná pohádka - 27. 1. od 17 hod., Klub Na Střelnici, Králíky

Hraje Teátr Pavla Šmída. Vstup zdarma pro koledníky a všechny, kdo pomáhají s Tříkrálovou sbírkou. Pořádá Oblastní charita Ústí nad Orlicí. Více na www.uo.charita.cz.

Kino pro koledníky za odměnu chystají v Hradci Králové, Náchodě, Jilemnici, Litomyšli nebo Poličce, a divadelní pohádku na Orlickoústecku.

koncert_jiz_ctvercovy

Nenechte si ujít!

• Tříkrálový koncert v neděli 8. ledna od 18 hod. na ČT 1 v přímém přenosu z Městského divadla Brno. Vystoupí: Adam Mišík, Like-It, Kateřina Marie Tichá a Bandjeez, Hana Holišová a NewTime7. Moderují: Martina Kociánová a Jan Čenský.
  • Tříkrálovou fotosoutěž pro koledníky na Instagramu. Více na www.trikralovasbirka.cz.