Tři králové koledují a rozdávají radost živě i online
4. ledna 2022 Tiskové zprávy

Tři králové koledují a rozdávají radost živě i online

Dobročinná Tříkrálová sbírka odstartovala i v našich regionech. Nejvíc koledníků vyjde do ulic Hradce Králové i dalších měst a obcí v době od 6. do 9. ledna. Tři králové rozdávají radost zase naživo a prosí také o dar do kasičky na pomoc nemocným a potřebným. Lidé mohou přispívat i do online pokladničky na tříkrálovém webu, finančním darem na účet sbírky nebo příspěvkem do statické  kasičky v charitních zařízeních, v kostelech, na úřadech a v obchodech. Každá koruna pomáhá, děkujeme.

Koledníci Charity rozdávají lidem drobné dárky a příspěvky vybírají do zapečetěných kasiček s logem Charity. Přitom dodržují aktuální epidemická opatření, aby ochránili zdraví dárců i koledníků. Koho tři králové nezastihnou, může přispět do statické kasičky nebo navštívit online koledu na www.trikralovasbirka.cz a podpořit Charitu, která pomáhá přímo v jeho regionu. V bezpečí domova si může přehrát novoroční přání, požehnání a stáhnout si online drobnosti.

KOLEDNICKÉ AKCE A SOUTĚŽE

Tříkrálovou koledu oživí rozmanité akce a soutěže Charit i po síti. V Pardubicích slavnostně zahájí Tříkrálovou sbírku online ve čtvrtek 6. ledna v 9:30 hodin. Tříkrálové koncerty zazní v Trutnově, Pardubicích nebo Kutné Hoře – Sedlci. V Litomyšli pořádají soutěž o Nejhezčí tříkrálovou tašku. Pokud to epidemická situace dovolí, tak kino pro koledníky za odměnu chystají v Hradci Králové, Náchodě, Dobrušce nebo Rychnově nad Kněžnou, v Litomyšli a Ústí nad Orlicí mají pro krále a královny připravené divadlo. Více také zde.

Charita Česká republika vyhlásila kolednickou soutěž na Instagramu o nejlepší reportáž z koledování a všechny zve ke sledování Tříkrálového koncertu v neděli 9. ledna od 18 hodin na ČT1, kde vystoupí skupina Tata Bojs, Petr Bende, Lenka Nová a další interpreti.

KOMU SBÍRKA POMŮŽE

Tříkrálová sbírka pomůže nemocným a potřebným především v regionech, kde se sbírka koná. Část výnosu bude věnována na humanitární pomoc do zahraničí.

  • Hospicovou péči z výtěžku sbírky podpoří Charity v Hradci Králové, Červeném Kostelci, Pardubicích, Ústí nad Orlicí, Litomyšli, Chrudimi i v dalších místech.
  • Ve Dvoře Králové nad Labem věnují vykoledované peníze na podporu Centra Klubko pro pěstounské rodiny, v Jilemnici na zajištění provozu Mateřského centra Rodinka, v Přelouči na rekonstrukci a vybavení Jakub klubu pro děti a mládež.
  • Poličská Charita z tříkrálových darů podpoří službu Otevřené dveře pro lidi s duševním onemocněním a vznik nového Centra duševního zdraví ve Svitavách.
  • Na Náchodsku, v Dolním Újezdě i v dalších oblastech použijí vybrané prostředky na podporu Charitní pečovatelské služby, která pomáhá seniorům a lidem se zdravotním postižením.
  • Charity v Trutnově, Dobrušce a Studenci z darovaných příspěvků nakoupí zdravotní pomůcky na pomoc svým klientům terénních služeb.
  • Oblastní charita Nové Hrady u Skutče z části výnosu sbírky pořídí svozové auto pro imobilní klienty denního stacionáře a sociálně terapeutických dílen.
  • Na Kutnohorsku, Jičínsku i v dalších regionech z tříkrálových darů podpoří dobrovolnické programy na pomoc nemocným, seniorům, handicapovaným a znevýhodněným dětem.

Část výtěžku věnují naše Charity také na dobročinné projekty pro chudé rodiny s dětmi a potřebné lidi v Indii, které realizuje Diecézní charita Hradec Králové.

Přehled všech záměrů a kde už sbírka pomáhá, najdete zde.

KAŽDÁ KORUNA POMÁHÁ. DĚKUJEME!

Do Tříkrálové sbírky je možné přispět také odesláním dárcovské SMS: DMS KOLEDA 30 (60 nebo 90) na číslo 87 777 (více na www.darcovskasms.cz), finančním darem na sbírkový účet číslo 66008822/0800 u České spořitelny, VS 777, nebo sledováním TŘÍKRÁLOVÉHO KONCERTU v neděli 9. ledna od 18 hod. na ČT1. Vystoupí Tata Bojs, Petr Bende a další.

Více informací naleznete na www.trikralovasbirka.czSledujte i tříkrálový Facebook a InstagramHlavní partner: T-Mobile. Partner: Nadace České spořitelny. Hlavní mediální partner: Česká televize a Český rozhlas.

Díky štědrosti a solidaritě tříkrálových dárců mohou Charity pomáhat tam, kde je potřeba. Tříkrálová sbírka 2021 proběhla poprvé online kvůli covidu, přesto v královéhradecké diecézi překvapivě vynesla přes 10,2 mil. korun.Darované peníze již pomáhají v desítkách charitních zařízení a službách pro nemocné, seniory, handicapované, rodiny s dětmi a lidi v tísni v našich regionech i v zahraničí. Více o konkrétní pomoci.

Aktuální informace o koledování najdete na https://hk.caritas.cz/trikralova-sbirka/ a na stránkách regionálních Charit. Sledujte nás i na Facebooku a sdílejte dobré skutky se svými nejbližšími a přáteli!

Kontakt: Jana Karasová - propagace a tisk, Diecézní charita Hradec Králové, tel.: 731 402 274, e-mail: jana.karasova@hk.caritas.cz