Daránek dětem: V bezpečí Klubíku už Péťa zažívá i radosti dětství
29. března 2023 Z domova

Daránek dětem: V bezpečí Klubíku už Péťa zažívá i radosti dětství

Desetiletý Péťa s maminkou a mladší sestrou našli dočasný azyl v Domově pro matky s dětmi Sv. Anny v Náchodě. Maminka se rozhodla opustit svého partnera, pro kterého jsou důležitější kamarádi, automaty, cigarety a alkohol. Péťa svého otce nikdy nepoznal, což mu partner maminky dával hrubě najevo. Chlapec byl zpočátku smutný, ale postupně si v domově našel cestu k novým kamarádům. Dnes si s nimi hraje a vyrábí ve zdejším Klubíku, kde zažívá dosud nepoznané okamžiky bezstarostného dětství. Péťa je jeho pravidelným návštěvníkem a také obětavě pomáhá mamince s malou sestřičkou.

V Klubíku se mámy s dětmi i učí a dělají domácí úkoly s pomocí pedagoga. Ve volném čase si tu děti kreslí, vyrábí masky, figurky nebo třeba velikonoční pomlázky. Užívají si tady i hodně zábavy. Povídají si o životě v lese a o zvířátkách, které pak malují a modelují. Další den do lesa vyrazí na procházku a uklízí ho od nepořádku. Z šipkované jdou krmit zvířátka do obory nebo zachraňují mláďátka. Jiné akce se zaměřují na pravidla silničního provozu a bezpečnost na ulici, která pak trénují na dopravním hřišti. Nejradši děti mají, když mohou v Klubíku přespat a vyzkoušet stezku odvahy.

Azylový dům SV. ANNA - Domov pro matky s dětmi provozuje Oblastní charita Náchod už rovných 20 let. Za tu dobu jím prošlo mnoho maminek a dětí, které se nacházely v nelehké situaci. Z utrápených a uslzených maminek, které do domova přichází s bázlivými dětmi a pár taškami, se postupem času stávají matky, jež najednou vidí, že svět není jen nepřátelský. Že existuje i naděje pro ně a jejich děti. V azylovém domě nachází dočasné bezpečné bydlení, získají základní potraviny a hygienické potřeby, případně oblečení a výbavu pro děti. Díky pomoci pracovníků domova se jim daří rychle umístit děti do školek a škol, získat sociální dávky, zaměstnání a hledají trvalé bydlení.

Daránek pomáhá dětem v nouzi

Náchodský Klubík můžete podpořit v jarní a velikonoční sbírce Daránek dětem, která začíná 3. dubna a potrvá do 5. května.

Péťa a další děti z azylového domu by si přály, aby jim Daránek přinesl deskové hry, výtvarné pomůcky a úplně nejvíc hrací prvek na zahradu, kde si s Klubíkem často hrají a soutěží.

Daránek pomáhá dětem v nouzi 2023

Podpořte, prosím, Daránkovu výzvu

• finančním darem na účet  44665522/0800 u České spořitelny, VS 91195
  • QR platbou
  • online na www.daranek.cz, kde můžete podpořit přímo Klubík Náchod, když při darování vyberete účel "Diecézní kat. charita Hradec Králové"

Darovat online

Děkujeme vám za každý příspěvek. Přejeme vám radostné jaro!

SV. ANNA - Domov pro matky s dětmi, středisko Oblastní charity Náchod

Více informací o této službě se dozvíte také na webu www.nachod.charita.cz.