Daránek pomáhá dětem: Připojte se i vy k jarní vlně dobrých skutků
29. března 2023 Z domova

Daránek pomáhá dětem: Připojte se i vy k jarní vlně dobrých skutků

Daránek pomáhá vyplnit dětské sny, zejména tam, kde bývá bytem nouze a hrozí strádání. Charita Česká republika proto znovu ohlašuje dobročinnou kampaň, jejíž výtěžek pomůže zejména nejmenším a nejzranitelnějším, tedy dětem z chudých rodin. V naší hradecké diecézi bude z výnosu této sbírky podpořeno centrum Klubík v Domově Sv. Anny pro matky s dětmi při Oblastní charitě Náchod.

Děti by si přály, aby jim Daránek přinesl deskové hry, výtvarné pomůcky a úplně nejvíc hrací prvek na zahradu, kde si s Klubíkem často hrají a soutěží. O pomoci těm nejmenším a zranitelným i jejich maminkám v náchodském domově se dočtete také v našem příběhu.

Z Klubíku v azylovém domě Sv. Anna - Domov pro matky s dětmi v Náchodě

V bezpečí Klubíku už Péťa zažívá i radosti dětství

Desetiletý Péťa s maminkou a mladší sestrou našli dočasný azyl v Domově pro matky s dětmi Sv. Anny v Náchodě. Maminka se rozhodla opustit svého partnera, pro kterého jsou důležitější kamarádi, automaty, cigarety a alkohol. Péťa svého otce nikdy nepoznal, což mu partner maminky dával hrubě najevo. Chlapec byl zpočátku smutný, ale postupně si v domově našel cestu k novým kamarádům. Dnes si s nimi hraje a vyrábí ve zdejším Klubíku, kde zažívá dosud nepoznané okamžiky bezstarostného dětství. Péťa je jeho pravidelným návštěvníkem a také obětavě pomáhá mamince s malou sestřičkou.

Celý příběh

Daránek pomáhá dětem v nouzi

Podpořte, prosím, Daránkovu výzvu

• finančním darem na účet 44665522/0800 u České spořitelny, VS 91195
  • QR platbou
  • online na www.daranek.cz, kde můžete podpořit přímo Klubík Náchod, když při darování vyberete účel "Diecézní kat. charita Hradec Králové"

Sbírka potrvá od 3. dubna do 20. května.

Děkujeme vám za každý příspěvek. Přejeme vám radostné jaro!

Darovat online

Více informací o dobročinné kampani a jak Daránek pomáhá najdete na webu www.daranek.cz.