Mladá maminka už nemusí prát prádlo u rodičů
27. září 2021 Z domova

Mladá maminka už nemusí prát prádlo u rodičů

Pro mnohé z nás je pračka v domácnosti naprostou samozřejmostí. Nikoli však pro paní Markétu z Jičínska, která sama vychovává dvě malé dcery a nedávno se nečekaně ocitla bez prostředků i kvůli covidu. Ale díky mimořádnému Adventnímu koncertu České televize a jičínské Charitě už mladá maminka zase pere prádlo doma a nemusí docházet 2 kilometry pěšky ke svým rodičům. Paní Markéta i její holčičky jsou všem dárcům za pomoc v tísni nesmírně vděční.

Osud se s nimi příliš nemazlil. Mladá maminka neměla štěstí na manžela, který bohužel propadl závislosti na drogách a rodina zakusila i domácí násilí. Podařilo se jim sice najít nové bydlení, ale bez potřebného vybavení. Dočasnou oporu našly v dlouholetém příteli, který jim vypomáhal s náklady na domácnost a jejím vybavením. Vše vypadalo nadějně, ale nový partner je nečekaně opustil a odnesl si také pračku. Paní Markéta se snažila si přivydělat i na mateřské dovolené, ale kvůli covidu o brigádu přišla.

V této tíživé situaci, kdy zůstaly bez prostředků, byla nová pračka pro mladou samoživitelku a její malé dcerky velkou pomocí. A věříme, že jim bude dobře sloužit i v budoucnu, až mladší dcera začne na podzim chodit do školky a paní Markéta se vrátí po mateřské do své práce.

Centrum Fialka, Oblastní charita Jičín. Více o službě na www.jicin.charita.cz.

Děkujeme všem dárcům za podporu mimořádného Adventního koncertu České televize pro samoživitele a samoživitelky, kterým Charita pomáhá.