Nové postele pro dvojčata
1. října 2021 Z domova

Nové postele pro dvojčata

Přeloučská Charita už tři roky pomáhá mamince, která se sama na malé vesnici stará o svá pětiletá dvojčata a starší dceru. Otec se s dvojčátky bohužel nestýká, ani nepřispívá na jejich výživu. Pro maminku je těžké najít práci a peníze z podpory jim stačí jen na bydlení a stravu. Jako každá správná máma myslí na své děti, a tak je moc vděčná, že mohla dvojčátkům koupit nové větší postele, které už nutně potřebovala. Bez finanční podpory z mimořádného Adventního koncertu České televize pro samoživitelky by si to dovolit nemohli.

S pomocí Charity se podařilo stabilizovat bytovou situaci rodiny. Děti pravidelně chodí do školky i díky příspěvku z nadace na stravné. Prostřednictvím štědrého dárce mohla Charita zajistit také školní pomůcky pro starší dceru, která se po ukončení základní školy učí na cukrářku. Pracovnice Charity poskytly mamince samoživitelce i poradenství a podporu při vymáhání výživného a hlavně se jí snaží být oporou při výchově a péči o malá dvojčata.

Podpora rodiny, Charita Přelouč. Více o službě na www.prelouc.charita.cz.

Děkujeme všem dárcům za podporu mimořádného Adventního koncertu České televize pro samoživitele a samoživitelky, kterým Charita pomáhá.