Tři králové v Hradci Králové opět naživo Zobrazit fotogalerii
6. ledna 2022 Z domova

Tři králové v Hradci Králové opět naživo

Tříkrálová koleda už zase zní i ulicemi krajského města Hradec Králové. Koledníci rozdávají lidem radost opět naživo a vybírají příspěvky do kasičky na podporu hospicové péče. Děkujeme za každý dar na pomoc nemocným a potřebným. Díky také studentům hradeckých škol a dobrovolníkům za pomoc.

Na Tři krále vyrazilo do ulic krajského města na koledu více než dvacet skupinek Kašparů, Melicharů a Baltazarů. Trojice utvořili především studenti hradeckých škol. V Adalbertinu vyfasovali pokladničky, svačinu, drobné pozornosti pro dárce, křídy na požehnání a taky nezbytnou mapku.

Kvůli epidemickým opatřením se letos koleduje hlavně venku. Někteří využili k dopravě do svého "rajonu" i místní MHD.  Směrem k nádraží se vydala hezky po svých a navzdory chladnému počasí i větru hudební skupinka. Lidé byli nejdříve překvapeni, že se opět chodí naživo. Většina však byla za přání i písničku moc ráda a přispěla koledníkům do kasičky na podporu domácí hospicové péče, výstavbu lůžkového hospice a další služby Oblastní charity Hradec Králové. Koledníci i kolemjdoucí se shodli, že Tříkrálová sbírka je pěkná tradice, která současně pomáhá nemocným a potřebným.

Děkujeme všem za darované příspěvky a dobrovolníkům za pomoc! Sbírku je možné podpořit i darem do statické kasičky nebo online na www.trikralovasbirka.cz.

Více o Tříkrálové sbírce na Hradecku na www.charitahk.cz.