Charita pokračuje v pomoci indickým rodinám Zobrazit fotogalerii
4. června 2020 Tiskové zprávy

Charita pokračuje v pomoci indickým rodinám

Mezi deset zemí, které nejvíce zasáhla pandemie nového koronaviru, patří také Indie. Počet nakažených aktuálně překročil 200 tisíc obyvatel a přes 100 milionů Indů přišlo kvůli koronakrizi o svoji obživu. Do pomoci potřebným v Indii se zapojili také dárci z České republiky. Diecézní charita Hradec Králové tak mohla podpořit hladovějící indické rodiny již částkou 715 657 korun. Další příspěvky je stále možné zasílat na sbírkové konto 1387434288/2700 (VS 53000).

Podporovatelé projektu Adopce na dálku ukázali, že jim opravdu záleží na zdraví strádajících indických rodin. Za pouhých deset dní přispěli částkou přesahující 700 tisíc korun. Partneři hradecké Diecézní charity z oblastí Bangalore a Belgaum v jihozápadní Indii za tyto prostředky nakoupili rýži, luštěniny, olej a další potraviny. Připravují z nich balíčky a rozváží je rodinám, které jsou na tom nejhůře.

„Mám velkou radost, že koronavir nezasáhl naše srdce. Děkuji všem, kteří myslíte i na chudé v daleké Indii,“ vzkazuje všem dárcům ředitelka Diecézní charity Hradec Králové Anna Maclová. „Díky všem, kteří podporujete vzdělávání dětí v rámci projektu Adopce na dálku, i všem dalším, kteří podporujete nyní potravinovou pomoc.“

Je pravděpodobné, že situace nejohroženějších indických rodin se ze dne na den nezlepší. Diecézní charita Hradec Králové proto prosí o pomoc všechny, kdo se sami kvůli nouzovému stavu neocitli ve finanční nouzi. Příspěvky je možné zasílat na sbírkové konto: 1387434288/2700 (variabilní symbol 53000).

Bližší informace o charitní pomoci v Indii najdete na webových stránkách www.adopce.hk.caritas.cz.

Kontakt: Jana Karasová - propagace a tisk, Diecézní charita Hradec Králové, tel.: 731 402 274, e-mail: jana.karasova@hk.caritas.cz